מדוע תעודת הוקרה והערכה ?

לפעמים אני מוצא את עצמי מתבונן בהשתאות על הענף העסקי שאני עוסק בו.
ענף שלם של מתנות הוקרה לעסקים וארגונים שמוקדש כולו לאמצעים חומריים להביע מסרים חיוביים על אירועים שקרו בעבר.
הנושא התעורר בי שוב לאחרונה כשבני בן החמש שאל אותי "אבאף מה אתה עושה בעבודה?"

לפעמים בתמימות של ילד מביאה אותי לחשוב מחדש גם על דברים שנמצאים מול או שאני נמצא בתוכם כל יום לאורך כל היום. והתחילו לעלות עוד שאלות:
"מדוע יש הרגל כל כך מושרש להעניק תעודת הוקרה או הערכה למנהל או צוות שמסיים פרוייקט או לעובד מצטייין?".
"מה חסר או לא שלם בתקשורת מילולית בלבד?".

"מדוע הענקה של תעודת הוקרה מביעה את ההערכה שתוקשרה בעל פה בצורה שלמה יותר?."
הסיבה דומה להבדל לשיחת סקייפ עם ילד או בן זוג לעומת פגישה, נסו לשכנע אמא אחת שזה אותו דבר.... (-:
בנושא ההוקרה קורה דבר דומה. ישנו הצורך במשהו מוחשי מעבר לתקשורת הבינאישית. ה"משהו" הזה הוא לא במקום תקשורת בונה ונכונה שמכילה מסר של הערכה והוקרה למאמץ, הישגים, וותק או הצטיינות. התעודה הממוסגרת הממשית משלימה תהליך שלם של הוקרה במידה והוא נעשה בצורה נכונה מה שלא תמיד קורה בהכרח.
למשל לאחרונה ישב אצלי לקוח שעובד מעל 12 שנה באחת מחברות ההנדסה המתקדמות בישראל וחלק את התחושות שלו בנוגע למיקום שלו בחברה ולהבעת הערכה לעובדים ולקוחות. הוא סיפר שהוא מאד מוערך בתקשורת היומיומית ושהוא אכן מאד מעריך את הפרגון הגלוי על המאמצים והתוצאות שהוא מניב לחברה. ואז הגיע ה"אבל"...
היות ושלחו אותו לבחור מתנות לאורחים מחו"ל שהוא אמון על האירוח שלהם וקידום העסקאות מולם הוא סיפר שלפני שנתיים בהרמת כוסית לקראת חג ציינו הישג יוצא דופן שהוא השיג והוא קיבל שקית עם סוג של "מתנה". לאחר תום האירוע הוא מגיע הביתה ואשתו פותחת את השקית ומוציאה מסגרת עם נייר מודפס שבו הוא מוכתר כעובד שבלט מאד ברבעון האחרון. הוא סיפר שכשהוא ראה את הפנים של אשתו [לפני שהוא ראה מה היה תוכן השקית] הוא חשב שמסגרו לו לפחות מכתב פיטורין...
הם צחקו קצת אבל אשתו אמרה לו שמסגרת כזו יש גם בחנויות צילום בעשרה שקלים ורואים שהודפסו 5,000 דפים כאלה מראש. היא הושיטה לו את תעודת ההוקרה עם המשפט "טוב, תראה מה אתה רוצה לעשות עם זה". המנהל שהיה אצלנו אמר שהוא נשבע באותו רגע שאף לקוח שלו ואף עובד שלו לא ירגיש מה הוא הרגיש באותו רגע. התמצית הייתה "עדיף היה שלא היו נותנים כלום". משיחות רבות עם מנהלות כ"א ומנהלי רווחה בעיקר בארגונים גדולים עלתה התייחסות מאד מעמיקה לשני אספקטים בתהליך ההוקרה הפנים ארגוני.
האחד קשור ל"מכובדות" של תעודות ההערכה או מתנת ההוקרה והשני הוא שהענקת המוצר צריכה להיות שיא של תהליך אישי וקבוצתי בתוך הארגון.

אתם מוזמנים לקרוא על שני הנושאים בהרחבה ולצפות בחומרים ויזואליים שאספנו עבורכם דרך הקישורים הבאים.....

מתנות מקוריות - מעבר לרעיון

שירותים נוספים

אריזות מתנה ושילוח למתנות לעובדים ולקוחות

 אריזות מתנה ושילוח- בחרו ממגוון אריזות מעוצבות, פשוטות וממותגות, עם אפשרות לברכה שמית. 

 הזמנה מתמשכת - חסוך כסף רב בהזמנת כמות שנתית של מתנות הוקרה וקבלתם לפי הצורך בתוספת מיתוג אישי.

מידע כללי על  מגיני הוקרה