מתנות מיבואנים לעובדים ולקוחות - בלי אכזבות

מאות יבואנים וחברות קד"מ מציעות כיום לארגונים וחברות, אלפי מוצרים ומתנות מיובאים, הכוללים מוצרי צריכה, גאדג'טים ומתנות שימושיות  אותן ניתן להעניק כמתנות לעובדים באירועים שונים הקשורים לארגון, כגון חגים, סיום פרויקטים, פרישה או טקסים ארגוניים הקשורים להצטיינות עובדים. השפע המוצע על ידי היבואנים טומן בחובו גם לא מעט בעיות הקשורות בעצם העובדה כי מדובר ביבוא, ועלולות לגרום לכם ולעובדים ללא מעט מפח נפש ואכזבה. הפעם בחרנו להציג את הבעיות העיקריות אליהן יש לשים לב בבחירת מתנות מיובאות בכדי שתוכלו לבצע את הבחירה המוצלחת והיעילה ביותר עבורכם:

1.       מחקר מקדים – הזמנת מתנות מיובאות כרוכה בזמן המתנה ארוך וב"סיכונים" לא קטנים העלולים לפגוע באיכות החוויה שלכם ושל העובדים. אל תהססו לבצע מעט "מחקר מקדים" ולבדוק את "הדופק" אצל העובדים בכל הנוגע למתנה הרצויה. בצעו סקר קטן בין העובדים או הקימו צוות חשיבה שיספק מספר רעיונות למתנות אפשריות כך שהבחירה הסופית שלכם תהיה מושכלת ויעילה יותר ותגרור הצלחה רבה יותר. זיכרו כי מתנה רצויה משפרת את תחושת העובד והופכת אותו ללויאלי יותר, פרודוקטיבי יותר ומשפרת את סביבת העבודה הכללית בארגון.

2.       זמן האספקה – מעצם העובדה שמדובר במוצרים מיובאים, קחו בחשבון כי זמן האספקה משתנה מיבואן ליבואן, ותלוי לא מעט בדרכי ההובלה של המוצרים. הובלה ימית או אווירית משנה באופן משמעותי את זמן הגעת המוצרים ארצה. לפני שאתם מזמינים מוצר או מתנה, בררו את זמן ההגעה המשוער והערכו לכך בהתאם. קחו בחשבון כי ייתכנו עיכובים בהגעה, ולכן אל תשאירו מקום למזל והזמינו את המתנות כך שתגענה כמה חודשים לפני מועד החלוקה המתוכנן.

3.       מלאי – בחרו ביבואנים המחזיקים מלאי נוסף מעבר לכמות המוזמנת. לא פעם בגלל איזורי ייצור שונים או תקנים משתנים, אתם עלולים לגלות כי המוצרים שהגיעו אינם תקינים, או אינם דומים למוצר שהוצג לכם. מעבר לכך, אל "תהמרו" על מוצר אחד בלבד והשתדלו לבחור כמה מוצרים, כך שתמיד תהיה לכם אלטרנטיבה במקרה של תקלה.

4.       בקרת איכות של היצרן -  אתם ממש לא רוצים לגלות כי הקופסאות שקיבלתם מכילות מוצרים אחרים, או מוצרים מאיכות ירודה, פגומים או כאלה שאינם פועלים. תיקון טעות כזו מול היצרן המרוחק לוקחת זמן רב ועלולה לשבש לכם את כל העניין. בחרו יבואנים המחזיקים מלאים גדולים שיהיו מסוגלים לתת לכם מענה הולם במקרה של תקלות כאלה.

5.       רזרבה – דאגו להזמין כמות רזרבית של מוצרים למניעת מצב של חוסר כתוצאה מקיומם של מוצרים פגומים או לא נכונים שקיבלתם. ישנם יבואנים הפועלים עם מלאי "רץ" ואינם מחזיקים רזרבות, כך שאם תרצו להגדיל את כמות המתנות או להוסיף פריטים לא תוכלו לעשות זאת.

6.       מחיר – הייצור במזרח הרחוק פתח את השוק לתחרות פרועה של יבואנים רבים. קחו בחשבון כי המחיר הוא נגזרת גם של איכות השירות של היבואן ולא רק עלות חומרי הגלם בארץ הייצור. לעיתים שווה לשלם מחיר נוסף כדי לוודא כי ליבואן יש מלאים, מוצרים חילופייים או שירות תיקונן והחלפה ברמה גבוהה. השירות מהווה חלק אינטגרלי וחשוב במתנה או במוצר, ואם אתם לא מעוניינים לראות פרצופים זועפים של עובדים מאוכזבים, אל תתפשרו על רמת השירות הניתנת על ידי היבואן. 

לסיכום נאמר כי ישנם לא מעט יבואנים איכותיים בשוק, ורצוי לברר היטב את כל הנקודות שהזכרנו עם היבואן הנבחר שלכם בטרם תצאו לדרך. בחירה נכונה של יבואן המתנות  ורמת שירות גבוהה, מבטיחים לכם חיסכון כלכלי, שקט נפשי לאורך זמן והצלחה חברתית וארגונית בקרב העובדים והמנהלים.

   

מתנות מקוריות - מעבר לרעיון

שירותים נוספים

אריזות מתנה ושילוח למתנות לעובדים ולקוחות

 אריזות מתנה ושילוח- בחרו ממגוון אריזות מעוצבות, פשוטות וממותגות, עם אפשרות לברכה שמית. 

 הזמנה מתמשכת - חסוך כסף רב בהזמנת כמות שנתית של מתנות הוקרה וקבלתם לפי הצורך בתוספת מיתוג אישי.

מידע כללי על  מגיני הוקרה